Порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки булінгу (цькування) в Звенигородській ЗОШ І-ІІ ступенів №4

1. Якщо дитина стала жертвою або свідком булінгу в закладі освіти, вона може повідомити про це батькам, вчителю, практичному психологу, соціальному педагогу або безпосередньо керівнику закладу освіти.

2. Здобувачі освіти, педагогічні працівники, батьки та інші учасники освітнього процесу, яким стало відомо про випадки булінгу або свідками яких вони стали, зобов’язані інформувати керівника закладу освіти, незалежно від того, поскаржилась жертва чи ні.

3. Після отримання інформації про випадок булінгу педагогічний працівник, батьки та інші учасники освітнього процесу подають керівнику закладу освіти заяву у письмовій формі.

4. Керівник закладу освіти розглядає письмову заяву про випадок булінгу в день її подання та видає рішення про проведення розслідування. З метою з’ясування усіх обставин створює наказом комісію з розгляду випадків булінгу (цькування). До складу комісії входять педагогічні працівники (у тому числі практичний психолог, соціальний педагог), батьки постраждалого та булера, директор школи та інші зацікавлені особи.

5. Комісією з розгляду випадків булінгу проводиться повне та неупереджене розслідування щодо випадків булінгу (цькування) у 7-денний період з моменту отримання заяви з залученням осіб, від яких надійшла інформація, з’ясовує всі обставини та за результатами розслідування приймає відповідне рішення та рекомендації. За підсумками роботи комісії складається протокол.

6. Рішення Комісії реєструється в окремому журналі, зберігається в паперовому вигляді з оригіналами підписів всіх членів Комісії.

7. Якщо випадок цькування був єдиноразовим, питання з налагодження мікроклімату в дитячому середовищі та розв’язання конфлікту вирішується у межах закладу освіти учасниками освітнього процесу. Результат розслідування та рішення комісії доводиться керівником закладу до відома постраждалого. У випадку, якщо постраждалий не згодний з рішенням комісії, керівник закладу повідомляє про право звернутися із заявою до органів Національної поліції України.

8. Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то керівник закладу освіти зобов’язаний повідомити уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.

9. Працівники закладу освіти, які працюють з особистими даними дітей, повинні зберігати їхню конфіденційність і вживати заходів для їхнього захисту від несанкціонованого доступу.

10. Особисті дані дитини надаються лише тим особам і організаціям, які мають на це право, згідно із законодавством, та відповідні повноваження.

11. Працівники закладу освіти мають право працювати з особистими даними дитини та надавати їх в рамках розслідування, яке проводиться органами Національної поліції України.

Кiлькiсть переглядiв: 155

Коментарi